Jakie kwiaty na taras słoneczny: porady i wskazówki

Planujesz ozdobić swój taras kwiatami, ale nie wiesz, jakie gatunki będą najlepsze w słonecznym miejscu? Ten artykuł jest dla Ciebie! Oto porady i wskazówki na temat jakich kwiatów wybrać dla tarasu słonecznego.

Jakie kwiaty na taras słoneczny?

Kosmosy

One z pewnością będą wspaniałym wyborem na Twój taras. Kosmosy rosną łatwo i szybko, a także są bardzo efektowne dzięki swoim kwiatom, które występują w różnych kolorach. Nadadzą się na ścianki, donice czy obsadzenie krawężników. Najlepiej posadzić je wiosną.

Fiołki ogrodowe

To kolejny znakomity wybór na Twój taras. Fiołki ogrodowe to piękne kwiaty, znane ze swojego piękna i wspaniałych właściwości leczniczych. Są bardzo odporne na słońce i łatwe w hodowli. Nadadzą się zarówno do sadzenia w doniczkach, jak i do obsadzenia terenów między płytami tarasowymi.

Róże

Najpiękniejsze i najbardziej romantyczne kwiaty, jakie możesz wybrać dla swojego tarasu. Róże są wspaniałym wyborem, ponieważ nadają się praktycznie do każdej dekoracji. Są eleganckie i pięknie pachną. Musisz jednak wiedzieć, że róże potrzebują trochę więcej uwagi i pielęgnacji niż kosmosy czy fiołki. Sadzi się je zwykle wiosną.

Fasola ozdobna

Fasola ozdobna to piękne kwiaty o intensywnych barwach. Są łatwe w uprawie i doskonale nadają się do tworzenia obsadzeń. Istnieje wiele odmian, każda charakteryzuje się innym kolorem kwiatów. Jest to także roślina, która pomoże w regulowaniu temperatury na tarasie. Sadzi się ją zwykle wiosną.

FAQs

Jakie rośliny nie nadają się do tarasu słonecznego?

Ważne jest, aby wybierać rośliny, które dobrze rosną w pełnym słońcu, ponieważ niektóre gatunki mogą nie radzić sobie w tym warunku. Należą do nich między innymi paprocie, hortensje czy miłorzęby japońskie. Zawsze warto upewnić się u sprzedawcy, czy dany gatunek nadaje się do tarasu.

  Kiedy wychodziła ze złotych tarasów - Tajemniczy spacer po warszawskim Śródmieściu

Jak dbać o kwiaty na tarasie słonecznym?

Dbając o kwiaty na tarasie, należy pamiętać o ich podlewaniu oraz nawożeniu. Rośliny te wymagają także regularnego przycinania. Ważne jest, aby zapewnić im odpowiednie warunki, aby mogły pięknie rosnąć i kwitnąć. Warto zawsze pamiętać o zasadach pielęgnacji konkretnego gatunku.

Podsumowanie

Jak widzisz, wybierając odpowiednie rośliny, możesz uczynić swój taras bardzo pięknym i wyjątkowym miejscem. Kosmosy, fiołki ogrodowe, róże i fasola ozdobna to tylko niektóre z najlepszych roślin, jakie możesz wybrać dla swojego tarasu. Pamiętaj, aby także odpowiednio dbać o swoje kwiaty, aby cieszyły oko przez długi czas.